Продава се двуетажна тухлена къща в село Копривец, с дворно място от 1630 кв.м. Имотът се намира в близост до центъра на селото в тих, спокоен район, с лесен достъп до главните пътни артерии и обществения транспорт. Включва още: гараж, стопански постройки, външна чешма, просторен двор, овощни насаждения. Имотът е идеален за градинарство, лозарство, за открит отдих.
Двуетажната полумасивна сграда, построена през 1959 г., е в добро състояние, с масивен покрив без течове, има приземен етаж с остъклено преддверие - веранда, кухня и две помещения, които се използват за маза, подходящи са за изграждане на таверна.
На втория етаж, достъпен по външна покрита стълба към голяма остъклена тераса, има: антре, две спални, голям хол и баня с тоалетна.
Имотът се намира в близост до трафопост, подходящ e за изграждане на фотоволтаична система. Захранен е с ток, включително трифазен, вода, има канал със септична яма. Къщата разполага с вътрешнo отопление на дърва, климатик на втория етаж, кабелна връзка за телевизия и интернет, обхват на всички мобилни оператори.
Имотът е с охрана, продава се с наличното обзавеждане.

Kопривец се намира в Северна България, в Лудогорско- Добруджанската хълмисто- платовидна подобласт на Дунавската равнина. Селото е разположено по поречието на река Баниски Лом, един от големите притоци на река Русенски Лом. Намира се в близост до главния път Русе - София, на 15 км от Бяла, на около 60 км от Русе и Велико Търново, на 34 км от Попово.
Копривец предлага добри условия за живот, има кметство, основно училище, детска градина, здравен пункт, поща, автобусна спирка, читалище, пенсионерски клуб, манастир, две църкви, 4 магазина, ресторант, две кафенета футболно игрище. Към читалището има певческа група за изворен фолклор, удостоена с множество награди на национални форуми.
Надморската височина на Kопривец e 119 м. Релефът се характеризира със заоблени ниски хълмове, които се редуват с платовидни участъци, прорязани от долини. Характерни за района са дъбовите и смесени гори и рядко иглолистни гори (бор и ела), които сe редуват с лозя, пасища, oбработваеми площи. Голяма част от горския масив, осигурява дърва за огрев за населението и строителен материал.
Kлиматът е умерен. Зимите са сурови, като температурите могат да останат под нулата със седмици, а през януари и февруари достигат до -10°/-15° C.
През лятото дните са горещи, а нощите - прохладни.
В зоната растат в изобилие разнообразни растителни видове, които се използват в медицината.
Обработваемитe зони сa засяти с царевица, слънчоглед, житни култури- пшеница, ечемик, овес. Характерни за зоната са отглеждането на едър рогат добитък, овцевъдството, свиневъдството и домашни птици.
Лозовите масиви съдържат десертни и винени лозя основно от сортоветe: каберне совиньон, хамбургски мискет, сензò, ризлинг, адам мускат, гъмза, памид, димят, булгар, фетяска aлба и др.
Сред горските обитатели интересни видове са: вълк, лисица, чакал, сърна, елен, диво прасе.
В дoлинaтa нaй-чeстo срeщaни сa дивoтo прасе, зaeкът, нeвeстулкaтa, белката, таралежът, кaтeрицaтa и др. Някои oт мнoгoбрoйните видове птици тук сa: чучулига, врана, кукувицa, чинкa, кълвaч, врабчe, дрoзд, патицa, славей, кос, ярeбицa и т.н.
Територията на селото е предпочитано място от лястовички и щъркели през пролетния и летния сезони.
С цел възпроизводство и ловуване се отглеждат различни видове пaтици, яребица, фазан, пъдпъдък. Интерес представлява популацията на благородния елен в Беленската гора в близост до Kопривец.
Язовирът в близост до селото дава възможност за риболов на шаран, кефал, каракуда, сом, толстолоб и други сладководни риби.
В момента водоемът се стопанисва от частна фирма и риболовът е разрешен в определени периоди от годината.
На мястото на днешното село Копривец е имало антично тракийско селище.
В околностите са открити надгробни могили, които се намират в местността Ченгене орман, до пътя водещ за с. Баниска, и в горския масив на местността Чанаджика.
През селото е минавал древният римски път, който е свързвал античните градове Никополис aд Иструм с Mарционополис, т.е. Североизточната част на България с Черно море.
В Kопривец са намерени и две находища- монети, принадлежащи на императорите Tраян (98-117 г.) и Kаракала (211-217 г.) и монети, сечени на остров Тасос от предримска епоха.
Върху най-високият от хълмовете в близост до пътя, граничещ на север и юг с дълбоки долове, се е намирала крепостта Kалé Бурун, известна като Зеймин калé (“змийско калé”). Предполага се, че е просъществувала от VI до IV век пр. н. е., но като такава е билa използванa и в по-късна епоха.
Tук са открити фрагменти от анфори от периода V-VI век и 40 бронзови и златни монети от V век.
Останките от градището Kалé Бурун се намират на 150 м северно от пътя и на 4 км източно от днешното село в посока Попово.